Tervishoid

Perearst

Dr. Evi Lutsu vastuvõtuajad:

Päev Aeg ja koht
Esmaspäeval   8.00 - 13.00  Misso
Teisipäev   9.00 - 13.00  Ruusmäe
Kolmapäev   8.00 - 12.00  Misso
Neljapäev

 

  9.00 - 13.00  Ruusmäe

14.00 - 16.00  Misso                                                                  16.00 - 18.00  etteregistreerimisel Missos

 

Reede   8.00 - 12.00  Misso

 

Telefon 7856 113 (Missos),  7872 319 (Ruusmäel),  5341  3244 (mobiil). E-posti aadress See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Samadel kellaaegadel perearstiga võtab vastu pereõde Ülle Prants.

Kojukutsete registreerimine E, T, K, N, R 8.00 - 11.00 tel 5341 3244

Praksis on avatud 8.00 - 16.00, etteregistreerimisel neljapäeval kuni 18.00.

Vajaduse korral konsultatsioonid telefoni teel kuni kell 21.00-ni 5341 3244

Kella 21.00 - 7.00 teenindab ja konsulteerib VÕRU KIIRABI, telefonil 112.

Eesti Haigekassa kontakttelefon 744 7430.

Terviseameti peremeditsiini osakonna kontakttelefon 6509 8623.

Täiskasvanute hambaravihüvitisest Võrumaal

Tänavu 1. juulist kehtib igale ravikindlustusega täiskasvanule aastas vähemalt 30-eurone hambaravihüvitis. Kuna summa ei kandu üle järgmisesse kalendriaastasse, tasub tänavune hüvitis enne aasta lõppu ära kasutada.

Loe edasi...

Apteeker hoiatab: tee puugitest - puukborrelioos on tõsine haigus

Seenel käimise aeg on kätte jõudmas ja inimesed veedavad rohkem aega metsas. Looduses varitsev puugioht püsib lausa kuni külmade saabumiseni. Puugi tõttu haigestub Eestis borrelioosi peaaegu 2000 inimest iga aasta. BENU Pärnu Papiniidu Apteegi proviisor Margot Lehari räägib haiguse tõsidusest, toob välja 10 enimlevinud müüti puukborrelioosist ja annab nõu puugitestimiseks.

Loe edasi...

Rändlinnud võivad meilegi tuua lindude gripi

Euroopas levib nii mets- kui ka kodulindude hulgas ravimatu haigus - lindude gripp, mis võib sel aastal suure tõenäosusega jõuda ka Eestisse. Seeõttu peaksid inimesed teavitama Veterinaar- ja Toiduametit surnud lindudest, et võimalikule puhangule õigeaegselt jälile jõuda.

Loe edasi...

Kasside-koerte marutaudivastane vaktsineerimine on kohustuslik ning vajalik

Sellel kevadel täitub Eestil  neli aastat  ametlikult marutaudivabaks riigiks saamisest. Hoolimata sellest, et tegu on hea uudisega, on olukorral ka oma varjukülg.

Loe edasi...

Arst soovitab: mida teha, kui Sind kimbutavad veenilaiendid?

Ida-Tallinna Keskhaigla veresoontekirurg Veronika Palmiste kinnitab kõigile muretsejatele, et kuigi veenilaiendid on tõepoolest inetu ning ebamugavust tekitav terviseprobleem, on tegemist enamasti vaid häiriva kosmeetilise murega. Kirurg avab Benu Apteegi terviseajakirjas teemat lähemalt ja tõdeb, et ainult üksikud veenilaienditega patsiendid vajavad sekkumist tõsistel tervislikel põhjustel, mis ei tähenda samas, et murega ei peaks tegelema.

Loe edasi...

Hea proviisor või farmatseut! Missomaa kogukond ootab sind!

Alates 21. märtsist 2016. a lõpetas Misso apteek oma tegevuse. Missomaal ei ole hetkel oma kogukonna apteekrit ja Tema järgi tuntakse suurt puudust. Kui sinul on soov olla meie kogukonna südameks ja toeks terviseasjades, sa omad erialast haridust ja sooviksid ise enda peremees olla, siis on meie pakkumine just sinule. Tule Missomaa proviisoriks! Alustamiseks pakub Misso Vallavalitsus ruume, lisaks on olemas klientuur ja suur kogukonna toetus. Ootame sind!

Arst soovitab: Menopaus – võta aeg enda eest hoolitsemiseks

Üleminekuikka jõudes – see juhtub viiekümnendates eluaastates – hakkab muutuma naise hormonaalne tasakaal ning seetõttu tuleb pöörata teadlikumalt tähelepanu oma tervisele ning intiimhügieenile.

Loe edasi...

Vastseliina apteegi külastamisvõimalustest

Vastavalt rahva soovile hakkab valla buss iga kuu kolmandal reedel külastama Vastseliina apteeki. Bussijuht võtab soovijad peale:

Loe edasi...

Lehekülg 1 / 2