Märka õppimisest ja tööelust kõrvale jäänud noort!

Alates eelmise aasta sügisest on üle vabariigi noortekeskuste juurde avatud Noorte Tugilaid ja neid tekib järjest juurde. Võrumaal on Tugilad Rõuge, Võru, Antsla ja Vastseliina Noortekeskuse juures. Kuna Vastseliina Tugila piirkonda kuuluvad ka Meremäe, Misso ja Lasva vald, siis on ka meie valla noortel võimalus Tugila pakutavaid teenuseid kasutada ja tegevustes osaleda.

Mis siis on TUGILA? See on võimalus 15-26 aastastele õppimise ja töötamisega hõivamata noortele saada TUGE haridustee jätkamisel või tööelu alustamisel. Piiranguid Tugilasse pöördumisel ei ole.

Võib-olla ei ole sa peale kooli lõpetamist osanud teha valikuid või otsuseid, kuidas edasi tegutseda? Või on lõpetamisest möödunud aastatega kadunud enesekindlus, et õppimine on veel võimalik. Või on esimesed ebameeldivad kogemused tööandjate või ametiisikutega nii ära heidutanud, et ükski ametlik asjaajamine ei tule kõne alla. Või on väikese lapsega kodusolemine võtnud ära julguse jätkata (või alustada?!) õpinguid või tööelu. Või äkki oled sa takerdunud valikute paljususe rägastikku ega oska leida oma teed.

Igal juhul on hea mõte pöörduda Noorte Tugilasse – küsida nõu ja pidada plaani. Vahel on noorel inimesel iseeneses selgusele jõudmiseks vaja oma mõtteid jagada: arutada oma olukorda ja võimalusi. Ning sageli on võõra ja  neutraalse inimesega seda lihtsam teha kui tuttavatega, kelle seisukohad on juba ammu teada.

Lisaks individuaalsele tööle on noortel võimalus osaleda ühisüritustel ja väljasõitudel vastavalt huvidele ja vajadustele. Elutee valik võib välja kasvada ka sinu huvialast või hobist.

Emad – isad, vanavanemad, naabrid ja sõbrad - märgake noori, kes ei õpi ega tööta ja soovitage neil ühendust võtta Noorte Tugilaga (või tehke seda ise!).

Misso vallas tegeleb Noorte Tugilaga Marianne Hermann. Saatke e-kiri See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistage telefonil 53753223 ja lepime kokku kohtumise.

Ja pidage meeles – SEE ON VÕIMALUS! Kui teie arvates kuidagi ei saa, siis äkki koos mõtleme välja, kuidas ikkagi SAAB! 

Tugila on osa Euroopa Liidu algatatud Eesti Noortegarantii riiklikust tegevuskavast. Noorsootööasutuste kaudu raskemates oludes noorte jaoks tugimeetmete käivitamise ja rakendamise programmi tegevused viiakse ellu Euroopa Liidu Sotsiaalfondi, Haridus-ja Teadusministeeriumi ning Eesti Noorsootöö Keskuse toetusel. Programmi rakendab Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus.