Maanteeameti koolituspakkumine eakatele mootorsõiduki juhtidele

Koolitusele oodatakse vähemalt 60-aastaseid B-kategooria juhilubadega mootorsõidukijuhte, kes juhivad mootorsõidukit iganädalaselt. Grupi suurus on kuni 24 eakat. Koolitusi planeeritakse läbi viia kahel perioodil: 1. aprill – 30. mai ning 15. august- 15. november. Kui olete koolitusest huvitatud, siis andke sellest teada sotsiaaltöö spetsialistile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel 5340 3744

Liiklusõnnetuste statistika näitab, et mootorsõidukit juhtivad eakad inimesed on liikluses riskirühm – neil võivad olla mõnevõrra aegunud teadmised liiklusreeglitest, ebakindlus muutunud liikluskeskkonna tõttu ja east tingitud terviseprobleemid. Meie ühine eesmärk peaks olema neid mitte mõjutada liiklemisest loobuma, vaid suurendada ühiskonna ja väärikas eas inimese enda teadlikkust, et küpsem elanikkond säilitaks pikaks ajaks mobiilsuse,  tunnetades ja ennetades samal ajal riske.

Eeltoodust tulenevalt on Maanteeamet valmis maakondlikke eakate mootorsõidukijuhtide koolitusi rahastama 50% ulatuses. Teine pool rahastusest jääb omavalitsuse tagada.

Õppeprogramm koosneb teoreetilisest osast ja sõidutundidest. Teoreetiline osa kestab kuus akadeemilist tundi. Hanke võitnud koolitaja teeb ülevaate liiklusolukorrast Eestis, räägib liiklusõnnetuste põhjustest, suurematest muudatustest liiklusseaduses, igapäevastest sõitudest ja riskidest. Teoreetilise koolituspäeva teise osasse on kaasatud ka perearst, kelle käsitletavad teemad annavad läbilõike eaka autojuhi riskihindamise testist, nägemisest ja silmahaigustest, reageerimiskiirusest ning selle võimalikust muutumisest lähtuvalt vanusest, tähelepanust, kuulmisest ja erinevatest haigustest, ravimite kõrvalnähtudest ning nende ebasoodsast koostoimest juhtimise seisukohalt.

Praktilises osas on iga koolitatava kohta ette nähtud kaks akadeemilist tundi sõiduõpet koos tagasisidega. Sõidutunnid viiakse läbi autokoolist renditud õppesõidukitega, mida on nii manuaal- kui automaatkäigukastiga.