Haridus

Misso Kool

Lasteaed

kroll
 

Misso Lasteaed “Krõll” asutati 13. juulil 1965. aastal endises neljakorterilises elumajas 25-lapselise, üherühmalise lastepäevakoduna. 1988. aastal laiendati lasteasutuse ruume juurdeehitusega. 2002.a suvel kujundati Misso Lasteaed “Krõll” liitrühmaliseks lasteaiaks. 2008. a. sügisel kolis lasteaed uude Misso Keskkooli hoonesse ja tegutseb tänaseni siin koos kooliga. 2011. aastal liitus lasteaed koos kooliga ühtseks asutuseks Misso Kool.

Misso Kooli õpilaskodu

Ootame Misso Kooli õpilaskodusse põhikooli õpilasi erinevatest maakondadest ja valdadest. Õpilaskodus on 12 kohta. Kui on õpilasi, kes vajaksid looduskallakuga väikses maakoolis õppimist, siis see on neile just õige koht.

pilaskodu

Misso Kool asub Võrumaal Misso vallas Läti ja Venemaa piiri lähedal. Kool paikneb looduskaunis kohas Pulli järve kaldal ning metsade ja soode keskel. Hetkel õpib põhikooliosas 39 õpilast, peale nende on 14 lasteaiaõpilast. Õpetajaid ja töötajaid on kokku 29. Misso Kool on vallas ainuke, moodne koolimaja on ehitatud 2008. a. Kool asub traditsiooniderohkes piirkonnas, kus hoitakse ja väärtustatakse oma keelt (Setu ja Võru murret) ning oma rahvuse (setude ja võrukeste) kombeid ja tavasid. Koolil on õpilaskodu, kus on võimalik ööbida koolinädala kestel. Sööklas pakutakse maitsvat toitu neli korda päevas.