Internetikaabli paigaldamisest Misso vallas

ELA SA (Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse) tellimusel koostab Empower AS Võru ja Põlva maakonnas Vastseliina, Misso, Meremäe ning Värska vallas "EstWin 03" Koidula- Obinitsa- Meremäe- Vastseliina- Luhamaa fiiberoptilise sidevõrgu tööprojekti. Siinkohal teavitame, et antud projekti raames teostatakse ehitustöid vahemikus 2012 mai – 2012 september. Trass kulgeb peamiselt allpool loetletud maanteede maa-alal minimaalselt 0,5 m kaugusel erakinnistutest. Sidekanal paigaldatakse 0,8 m sügavusele.

 Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 277 km – 288 km

  • Vana-Vastseliina-Käänu tee kogu ulatuses
  • Vastseliina-Meremäe-Kliima tee 4 km – 19 km
  • Meremäe-Petseri 1 km
  • Tobrova - Uusvada – Kitsõ tee 1 km
  • Kääpa – Obinitsa – Võmmorski – Petseri tee 24 km – 31 km
  • Karisilla – Petseri maantee 15 km – 18 km

 Asjasse puudutavate kinnistu omanikega on võetud ühendust ning projekt kooskõlastatud. Kui Teiega pole ühendust võetud siis kulgeb trass teemaal, piiri lähedal.

Sihtasutuse eesmärk on ellu viia projekti EstWin. Projekti EstWin raames viiakse uue põlvkonna lairibaühendused, mis baseeruvad fiiberoptilistel kaablitel (internetikaablitel), kõikjale Eesti maapiirkondades.

Aastaks 2015 peab olema valmis fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena peavad 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest olema võrgule lähemal kui 1,5 km. Selle eesmärgi saavutamiseks peab sihtasutus järgneva viie aasta jooksul välja ehitama üle 6000 km optilisi kaableid ning looma üle 1400 võrguühenduskoha.

Uue põlvkonna lairibavõrke rajatakse põhjusel, et kogu meie igapäevane elu sõltub järjest enam infotehnoloogiast. Järjest rohkem meie igapäevasest suhtlusest, ärist, riigikorraldusest ja ka meelelahutusest käib „internetis“ läbi lairibavõrkude. Siiamaani kasutusel olnud tehnoloogiad ja võrgud ei tule lähitulevikus enam järjest kasvava infohulga transportimisega toime. Aga ka juba praegu on Eestis väga palju kohti, kuhu ka aeglase internetiühenduse saamine on praktiliselt võimatu.

2009 aasta aprillis ITL-i poolt koostatud ja Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud „Eesti uue põlvkonna lairibavõrgu arendusvisioon“ püstitab eesmärgi, et 2015 aasta lõpuks peab kõikidele kodudele, ettevõtetele ja asutustele olema kättesaadav 100Mbit/s andmesidekiirust võimaldav lairibaühendus. Selle eesmärgi saavutamine on otseses sõltuvuses EstWin projekti realiseerumisest.

Küsimuste korral võtta ühendust,

Avely Kaldoja

Projekteerija

Tel. 663 5687

Mob. 55 622 399

E-mail See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.