Uuest ehitusseadustikust ja ehitisregistri andmete korrastamisest

1. juulist 2015. a. jõustus uus ehitusseadustik, mis toob kaasa mitmeid muudatusi ehitamises.

Uusehitiste osas väga olulisi muudatusi ei ole, küll aga peab jätkuvalt jälgima, et ehitist ei rajataks ehituskeeluvööndisse ngu näteks veekogu ranna- või kaldakaitsevööndisse, tehnovõrkude- ja teekaitsevööndisse. Hoone ehitamisel, mille ehitusealune pind (ehitisealune pind on katuse räästajoone projektsioon maapinnale) on kuni 20 m² pole vaja vallavalitsust teavitada. Hoonete puhul, mille ehitusealune pind on 20-60 m² tuleb vallavalitsust informeerida planeeritavast ehitustegevusest (esitama ehitusteatise). Lisaks tuleb vallavalitsust teavitada ka kinnistule veevärgi- ja kanalisatsioonitorustiku rajamisest, salvkaevu, puurkaevu, tiigi, kraavi, üle 20 m² varikatuse, piirdeaedade, mille ehitamisel kaasnevad kaevetööd, ning maapinnast üle 1 m kõrge terassi rajamisel. Hoonete puhul ehitusealuse pinnaga üle 60 m² algab ehitustegevus vallavalitsuselt projekteerimistingimuste taotlemisest, mille alusel koostatakse ehitusprojekt ja taotletakse ehitusluba.

Enne ehitamise alustamist palume tutvuda ehitusseadustiku Lisa 1, seal on välja toodud nimekiri hoonete/tegevuse järgi, kas vallavalitsust peab oma tegevusest teavitama ja kui peab siis, mis dokument(id) tuleb esitada.
Lisa 2 on toodud kasutusloa ja kasutusteatise kohta käiv info.

Tähelepanu ! Uue seadusega muutuvad ka riigilõivu suurused.

Blanketid saab alla laadida ka siit https://www.mkm.ee/et/ehitisregister

Misso Vallavalitsus
maa- ja ehitusspetsialist
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5300 5399